по-русски украiнською en pl de

Робота маляром

робота маляраМаляр - це остаточний етап роботи, фініш. Ти приймаєш роботу інших майстрів і додаєш їй красу, тому на тобі лежить серйозна відповідальність. Потрібно пам`ятати, що у фарби є така особливість - вона показує всі вади, все, що було зроблене не правильно. Здається, робота начебто зроблена ідеально, а пофарбував і бачиш, там щось вилізло, там якась подряпина і тому подібне. Чесно скажу, в даній професії ніколи не отримаєш 100% результату. Будь-яка дрібниця може зіпсувати всю роботу, навіть муха, яка сяде на поверхню і залишить сліди. Дивишся, а поверхня вже не ідеальна.

Робочі моменти

Є різні малярі, наприклад, судновий маляр, маляр-антікоррозіонщик, маляр по металу, маляр по фасадах і т.д. Найскладніша частина роботи - забарвлення деталей. Кожна з них індивідуальна, у кожної своя форма і місце. Перш ніж переступити до роботи, потрібно вивчити креслення деталі, тип фарбування, до якого прилягають деталі, якість слюсарних робіт. І якщо щось не так, маляр має право повернути деталь на доопрацювання.
При роботі з деталлю послідовність наступна: знежирення, видалення маслених плям, шліфування спеціальною машинкою і ще раз знежирення. Зварювальні і зовнішні шви шпаклюються, витягуються, щоб додати форму і створити цілісність деталі. Після того, як шпаклівка висихає, вона шліфується. На цьому етапі необхідно отримати гладку поверхню. Ще перед шпаклівкою наноситися ґрунтовка. Зазвичай використовується два типи ґрунту: первинний, він показує проблемні місця, які майстер не відмітив очима. Все зайве зачищається і шпаклюється. Ця ґрунтовка полегшує роботу маляра на відсотків 60. Потім йде вторинна ґрунтовка. Тут може використовуватися в рідка шпаклівка. Вона густа, тому перекриває дрібні подряпинки і тріщини, коли при повному висиханні шліфуєш деталь, то можна отримати ідеальну поверхню. Потім все ще раз знежирюється, весь пил віддаляється і накладається два шаруючи фарби. Перший йде тональний, фоновий, він дає основу, надає форму. Другою йде рідший, їм здувають всі. Деталь висихає - робота готова. Ця робота цікава тим, що щодня ти робиш щось нове. Тобі приносять нову деталь, і ти думаєш над тим, як її зробити. У тебе йде постійна гра з матеріалом.

Що потрібно знати і уміти

Потрібно знати і уміти користуватися пулером. Знати його «нутрощі», якщо буде поломка, то уміти полагодити. Повинна бути певна витримка руки. Руку потрібно тренувати. У маляра повинен бути такий закон: у нього дві руки, а тому одна рука допомагає іншій, тому що руки при фарбуванні втомлюються. Обидві руки повинні уміти працювати пулером. Новачкам заздалегідь потрібно на чомусь потренуватися, повчитися наносити фарбу. Наприклад, на воді і будь-якому матеріалі, тому що якщо ти поквапився - буде пропуск, якщо перетримав - буде підтік. Потрібно мати певну швидкість і витримку. Крім того, твої очі повинні працювати на тебе. Тому дуже важливо, щоб на робочій ділянці було хороше освітлення. Буде хороше освітлення - буде хороша якість роботи.
Ще необхідно уміти працювати рубанком, шліфмашинкой, знати компресор і його складові. З своєю технікою потрібно поводитися акуратно, щоб вона завжди була чистою, адже це на пряму впливає на якість роботи.

Особистість

При роботі маляром не можна дозволити собі панікувати. Варто піддатися паніці і це відразу впливає на результат. Ще для цієї професії важлива охайність. При виконанні роботи все повинно бути чисте, руки повинні бути захищені, костюм провітрений і почищений. Необхідно мати терпіння, старання, фантазію і бажання працювати. Потрібно усвідомлювати ступінь відповідальності і бути цілеспрямованим. Якщо маляр почав роботу, він повинен її довести до кінця. Зупинятися на півдороги не можна. Тому що все, що не дороблене - буде помітно. Наприклад, фарба при висиханні може мінятися у відтінку, і якщо маляр робитиме паузу, це буде помітно. Потрібно планувати роботу так, що якщо ти її початків, ти винен її повністю закінчити.

Індивідуальний захист

Головним недоліком професії є шкідливість для здоров`я, але від цього мінуса можна позбавитися якщо користуватися індивідуальним захистом. Завдання маляра, окрім виконання роботи, стежити за собою, не шкодити своєму здоров`ю. Наприклад, при інтенсивному фарбуванні респіратор повинен мінятися кожні 4 дні. Якщо працювати необхідно в приміщенні, то обов`язково повинна бути витяжка.

Перспективи

Починати можна скрізь. Спершу погортати літературу, почитати про типи фарби, про пулерах. Але головне, щоб до цієї професії лежало серце. Потрібно хотіти працювати. Насправді хороших фахівців в Україні не так багато, тому вони нарозхват. Важливо пам`ятати, що зараз при ухваленні на роботу дивляться на те, яка зроблена робота, на чистоту і поведінку маляра. Ніколи в житті не потрібно нервувати. Якщо ти відчуваєш, що не лежить тобі ця робота сьогодні, залиш її, придумай що завгодно, завтра ти зробиш її краще.

Відповідальність

Якщо ти йдеш на цю роботу, потрібно бути готовим до того, що робота відповідальна, не терпить потурання, помилився - і твоя робота зійшла нанівець. Головну відповідальність маляр несе перед самим собою і тільки потім - перед працедавцем.

A PHP Error was encountered

Severity: 8192

Message: Function eregi() is deprecated

Filename: views/main_ua.php

Line Number: 65