по-русски украiнською en pl de

Судноверфі Німеччини

Судноверфі НімеччиниПісля падіння Берлінської стіни промисловість Східної Німеччини в цілому і суднобудування зокрема перебувала в занепаді. Причин були декілька - надлишок персоналу, нерентабельність, малі інвестиції і зупинка робіт над радянськими замовленнями із-за обвалу валютних розрахунків по СЕВ. І всі вони вели до банкрутства.

На початку дев`яностих років кількість працівників суднобудування Східної Німеччини знизилася з 60 тисяч чоловік до 19 тисяч.


Попит, що росте по всьому світу, на торгові судна породив чергову кризу для німецьких верфей - брак висококваліфікованого персоналу. А оскільки в плани керівництва судноверфі входило будівництво не тільки контейнеровозів, але і спеціалізованих судів - танкерів для перевезення газу, хімічних продуктів і небезпечних речовин, а також вантажних судів-криголамів. По цьому значні ресурси були виділені на підвищення зарплат і залучення фахівців високого класу (в основному з України, Білорусії і Росії).

Із понад 600 млн. німецьких марок, вкладених у верф «Wismar» з 1992 по 1994 роки, велику частину виділив уряд, а корпорація «Kvaerner», перший приватний утримувач акцій «Wismar», вклала як тільки 100 млн. З 1994 по 1997 роки судноверф отримала від уряду Німеччини 605 млн. німецьких марок, а в 1998г. верф «Wismar» і її дочірнє підприємство в р. Варнемюнде перейшли під контроль норвезької корпорації «Akel Yards» і стали стійко отримувати прибуток, не дивлячись на значне зменшення персоналу.

В даний час судноверф відмовилася від державної допомоги, але знята в 2007 році заборона Комісії ЄС на збільшення об`ємів виробництва дала можливість компанії «Aker Yards Germany» значно збільшити кількість угод, що укладалися, і в даний момент судноверфі просто не встигають за попитом, продовжуючи набирати нових працівників високого класу.

A PHP Error was encountered

Severity: 8192

Message: Function eregi() is deprecated

Filename: views/main_ua.php

Line Number: 65