по-русски украiнською en pl de

Судноверфі Польщі

Судноверфі ПольщіОдною з найбільших судноверфей Польщі є Гданська верф. Саме на ній у восьмидесятих роках зародився рух «Солідарність». Зараз завершений дворічний процес покупки цієї судноверфі компанією ISD-Polska, яка є дочірньою структурою компанії ІСД. Починаючи 2006 року почалася скупка акцій Гданської верфі, а в 2007 році «Агентство розвитку промисловості Польщі» вирішило ISD-Polska збільшити частку в статутному фонді верфі з 5% до 80%. За оцінками експертів, загальна вартість цієї операції склала 120 млн. євро. Чверть цієї ціни компанія внесла відразу ж, що залишилися 90 млн. євро зобов`язалася інвестувати за 2008 рік. ІСД (Індустріальний союз Донбасу) - одна з найбільших і успішних українських корпорацій, яка також володіє найбільшим польським металургійним заводом «Huta Czestochowa».

ISD-Polska спільно з Міністерством фінансів Польщі розробили план по реструктуризації судноверфі Гданська і домовилися про приватизацію Гдиньськой судноверфі. Завдяки подібним діям, корпорація ІСД прагне створити власний ланцюг виробництва: українські заводи поставляють свою продукцію у вигляді сировини на металургійний завод «Huta Czestochowa», ну а металопрокат заводу переходить на верфі Гданська. Результатом цих дії стала гарантія стабільної роботи своїх підприємств.

Профспілки робочих, природно, підтримують дії нових власників. Осінню 2008 року робочі провели декілька акцій в їх підтримку. За словами профспілок, комісія Євросоюзу хоче знищити польські верфі і таким чином підтримати слабіючі німецькі і скандінавські судноверфі. Уряд Польщі вимушено прислухатися до думки своїх робочих і таким чином виявляється між двох вогнів.

В даний момент ситуація з судноверф`ю Гданська прояснилася. Її нові власники готові спонсорувати зростання верфі за рахунок безпосередніх грошових впливів і дешевшій сировині, що поставляється з іх-же власного заводу. І, хоча тут все закінчилося добре, подібного не можна сказати про суднобудівні заводи в Гдині і Щеціні, ще двох найбільших верфей Європи.

A PHP Error was encountered

Severity: 8192

Message: Function eregi() is deprecated

Filename: views/main_ua.php

Line Number: 65